piatok 9. mája 2014

Vyberte si ideálne výklopy do Vašej kuchyne

V dnešnej modernej dobe už prevláda minimalizmus a praktickosť. V kuchyni, kde človek musí mať všetko pohotovo po ruke sa dnes veľmi doceňuje moderné príslušenstvo. DAMON svojim klientom ponúka rozsiahle príslušenstvo ako: vnútorné členenie zásuviek, vybavenie skriniek, odpadkové koše, závesné programy, osvetlenia a špeciálne výklopné systémy, ktoré Vám dokonale uľahčia Vašu prácu v kuchyni. Jednou z najdôležitejších častí kuchynskej linky sú výklopy kuchynských dvierok. Tieto časti nie sú síce na prvý pohľad vidieť a dizajn nábytku neovplyvňujú, ovplyvňujú však vo vysokej miere jeho funkčnosť, praktickosť a koniec koncov aj to, ako sa v našej kuchyni cítime. V dnešnom článku Vám priblížime druhy výklopov a predstavíme Vám bližšie ich výhody.


AVENTOS HF 
Pri tomto systéme sa dvierka skrinky uvádzajú do pohybu smerom nahor. Tento systém sa používa pri vysokých delených čelách skriniek, ktoré sú vysoké až do 1040mm. Ideálne pre drevené, alebo hliníkové dvierka a majú malé priestorové potreby. Výsuvy Aventos HF ponúkajú veľkú slobodu pohybu a skvelý prístup do skriniek. S týmto systémom Vám čelo zastaví v takej polohe, akej potrebujete a na akú dočiahnete. Odteraz už Vaše deti nebudú mať problém skrinku po otvorení zatvoriť. Navyše budú ich prsty chránené pred pricviknutím medzi časti krídla, keďže krídla dvierok sú spojené špeciálnym stredovým závesom. Možnosť využitia servo-drive. (vysvetlivky nižšie)


AVENTOS HS
V prípade výklopu Aventos HS sa vyklápajú dvierka smerom nahor v oblasti pohybu. Toto vyklápanie je ideálne pre veľké, jednodielne čelá, ktoré sú ťažké. Nad skrinkou však musí byť voľný priestor. Použitie je možné u drevených čiel a hliníkových rámoch. Dvierka s týmto systémom sú zabezpečené mäkkým a tichým dotváraním a rovnako ako u výklopov Aventos HF, tiež sa dvierka dajú zastaviť v každej želanej pozícii. Možné využitie systému servo-drive. (vysvetlivka nižšie)


AVENTOS HL
Aventos HL je ideálne kovanie pre zdvíhací výklop na strednej až vysokej hornej skrinke a na skrinky do výklenkov, ktoré nie sú vyššie ako 580mm. Používajú sa aj v prípade potreby zakrytia elektrických spotrebičov. Dvierka sa zdvíhajú rovnobežne s korpusom a sú zastaviteľné vo všetkých pozíciách. Tento systém umožňuje úplne neobmedzený prístup do vnútra skrinky, pričom Vám dvierka skrinky nezavadzajú. Tieto výklopy boli niekoľkokrát ocenené medzinárodnými dizajnovými porotami. Navrhnuté pre drevené čelá a hliníkové rámy. Elektrickú podporu pohybu servo-drive je takisto možné domontovať aj na tieto systémy. (vysvetlivka k funkcii nižšie)


AVENTOS HK
Aventos HK sú výklopy,  ktoré vyklápajú dvierka dopredu. Sprístupňujú tak obsah skrinky plne k dispozícii. Slúži ako vyklápancí systém pre stredne vysoké skrinky. Aventos HK sa vždy spoľahlivo otvára a zatvára v rôznych pozíciách. To všetko s výnimočne tichým a mäkkým dovieraním. Doplnkové vybavenie: servo-drive a tip-on. (vysvetlivky nižšie)

AVENTOS HK-S
Tento druh výsuvov  je vhodným riešením pre nízke horné skrinky, ktoré nie sú vyššie ako 400mm a pre vstavané riešenia, ako napríklad nad chladničky. Úsporne sa zmestí do malého priestoru a zaručuje skvelý pohyb malých výklopov, ktoré sú zastaviteľné vo všetkých želaných pozíciách. K dispozícii tip-on funkcia. (vysvetlivky nižšie)


Všetky z daných systémov sú použiteľné aj na skrinky s rampami. Rampy sú predĺžené horné lišty skriniek, ktoré sa používajú napríklad, ak máte v nich zavedené bodové osvetlenie nábytku.
 
FUNKCIA TIP-ON
Bezúchytkové dvierka s TIP-ON sa otvárajú bez námahy - stačí ľahké ťuknutie. Pritom sa dvierka otvoria o uhol pohodlný pre používateľa nábytku. Vnútro skrine je pohodlne viditeľné a sloboda pohybu používateľa nábytku nie je obmedzená. Dvierka sa zatvárajú jednoducho ľahkým mechanickým zatlačením.
 

FUNKCIA SERVO-DRIVE 
Tento systém zabezpečuje automatické otváranie dvierok po ich jemnom stlačení a ich automatické zatvorenie, ktoré ovládate pomocou gombíku ukrytého v korpuse skrinky, či diaľkovým ovládaním.  Celý mechanizumus je ovládaný 24V jednosmerným prúdom, kde jeden transformátor je na 20 zásuviek. Ak sa však bojíte, že sa k svojmu riadu nedostane po výpadku prúdu, naozaj nemusíte. Bežné otváranie a zatváranie je možné aj keď prúd vypadne. 100W transformátor spotrebuje na hodinu 4W a jedna servo jednotka 0,3W/h. Pre porovnanie: ročná spotreba 100W žiarovky, ktorá svieti celý rok je 876kW/h. Sada servo-drive na 1 skrinku je 414€, cena 1 transformátora je 196€.Ktorý z týchto výklopných systémov by ste zvolili Vy do Vašej kuchyne?

 Žiadne komentáre :

Zverejnenie komentára